Colours of Ostrava 2013 czyli największe wydarzenie muzyczne w Ostrawie tego roku już wkrótce!

by / wtorek, 25 Czerwiec 2013 / Published in Newsy

12-ta edycja międzynarodowego festiwalu muzycznego już w lipcu!

Ponad 30 tys. uczestników, 12 scen oraz prawie 200 – nie tylko muzycznych – atrakcji! Colours of Ostrava to przede wszystkim najlepsza, międzynarodowa muzyka oraz niepowtarzalny klimat czeskiego festiwalu. Tych, którzy mają ochotę się o tym przekonać zapraszamy od 18 do 21 lipca do przepięknych Dolních Vítkovic w Ostrawie (zaledwie 20 km od polskiej granicy i około 4 km od imprezowej Stodolni.)

Tegoroczna edycja kusi wyśmienitym zestawem artystów. Pierwszą, potwierdzoną gwiazdą festiwalu są Sigur Rós, którzy urzekną nas kawałkiem swojej islandzkiej, niezwykłej muzyki. Obok nich The xx, czyli najgłośniejszy debiut ostatnich lat i mocny indie-rockowy front. Mocną, dawkę elektro- alternativu dostarczy The Knife, duet ze Szwecji zaprezentuje Nam swóją najświeższą płytę. Oprócz tego Bonobo – uznawany za jednego z najlepszych twórców muzyki chillout. Z kolei Asaf Avidan, izraelski wokalista i gitarzysta zapewni nam nieco rockowo-folkowych wrażeń. Mocniejszych brzmień dostarczą chłopaki z Tomahawk, Jamie Cullum zaczaruje nas swoim pianinem, a Damien Rice powali na kolana nietuzinkowym głosem. Zagrają również m.in. Woodkid, Inspiral Carpets, Jon Hassell, czy Irie Révoltés. Miło też ogłosić mocny polski akcent – Maria Peszek i Anna Maria Jopek z pewnością będą godnie reprezentować Polskę.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie tutaj: www.colours.cz/program

Colours of Ostrava odbywa się corocznie od 2002 r. Dziś ma już wielu wiernych fanów, którzy spotykają się co roku by przeżyć swoje najlepsze wakacyjne chwile. Głównym przesłaniem festiwalu jest wolność. Wolność, czyli wiele gatunków muzycznych i jedna miłość do muzyki. Festiwal wyróżnia ciepła, przyjazna atmosfera oraz niepowtarzalne klimaty muzyczne. Przed rokiem imprezę przeniesiono na obrzeża Ostrawy, do niezwykłego postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice. W skład festiwalu wchodzą też zawsze dodatkowe atrakcje, jak np. warsztaty, panele dyskusyjne, występy teatralne czy projekcje filmów.

W Ostrawie goszczą zarówno wielkie gwiazdy światowej muzyki, jak i niezależni wykonawcy. Na przestrzeni lat pojawiali się tu tacy artyści jak: Grinderman, Robert Plant, ZAZ, Alanis Morissette, The Cranberries, Sinead O’Connor, Bobby McFerrin, Mariza, Salif Keita, Jamie Cullum, Janelle Monae, Antony and the Johnsons , Gipsy Kings, Kronos Quartet, Michael Nyman czy Animal Collective. Festiwal zdobył wiele nagród m. in. w 2005 i 2006 roku za najlepsze wydarzenie muzyczne w plebiscycie ALMA (Akropolis Live Music Awards) w kategorii koncert/festiwal roku.

Od tegorocznej edycji, polską promocję festiwalu prowadzi agencja Joytown (www.joytown.pl). Wszelkie zapytania ogólne prosimy kierować na adres info@colours.pl. Portal stodolni.pl – co odbieramy jako spore wyróżnienie – stał się natomiast partnerem medialnym festiwalu. Z wielką przyjemnością zatem będziemy Wam przybliżać i relacjonować to wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Przypominamy też, że w czasie trwania festiwalu odbędą się w Ostrawie liczne imprezy towarzyszące m.in. uliczny festiwal oraz nieoficjalne afterparty na… Stodolni. Letnia, roztańczona Ostrawa nabierze kolorów i po prostu trzeba ją wtedy odwiedzić!

Ceny biletów jednodniowych:
• CZWARTEK (18.07.2013): 189 PLN / 44 EUR

Zagrają m.in.: Sigur Rós, Irie Révoltés, Fanfara Tirana meets Transglobal Underground, Tata Bojs i in.

• PIĄTEK (19.07.2013): 189 PLN / 44 EUR

Zagrają m.in.: Dub FX, Damien Rice, Bonobo, Woodkid, Asaf Avidan, Inspiral Carpets, Pražský výběr, Markéta Irglová, Aneta Langerová, Umakart i in.

• SOBOTA (20.07.2013): 219 PLN / 52 EUR

Zagrają m.in.: The Knife, The xx, Tiken Jah Fakoly, Balkan Beat Box, Zrní, Wanastowi Vjecy, Portless i in.

• NIEDZIELA (21.07.2013): 189 PLN / 44 EUR

Zagrają m.in.: Jamie Cullum, Tomahawk, Devendra Banhart, Rokia Traoré, Radůza, Vojtěch Dyk & B-Side Band bandleader Josef Buchta i in.

Cena biletów 4-dniowych to 339 PLN / 80 EUR.

Na miejscu – 84 EUR / 2 100 CZK (ok. 355 PLN )

 

Osoby niepełnosprawne będą mogły zakupić bilet na miejscu w cenie 350 CZK, a ich osoba towarzysząca otrzyma bilet bezpłatny.

Można także nabyć bilety na camping oraz na pole namiotowe. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zarówno na polu namiotowym, jak i na parkingu – zalecamy wcześniejszy zakup biletów za pośrednictwem sklepu internetowego!

 

Uwaga! Bilety w przedsprzedaży można nabyć tutaj: http://www.joystore.pl/c/22/22.html Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie festiwalu: www.colours.pl oraz na oficjalnym polskim facebooku festiwalu: www.facebook.com/colours.of.ostrava.polski Polecamy do ściągnięcia: Oficjalna Mapa Obszaru Festiwalu (w pdf)

 

W przypdku chęci dokonania rezerwacji noclegów w Ostrawie – nie tylko w okresie trwania festiwalu – możecie nastomiast zwracać się do nas, za pośrednictwem naszego facebooka: www.facebook.com/stodolnipl albo formularza kontaktowego na stronie. Chętnie pomożemy a baza hotelowa naszych ostrawskich partnerów jest do Waszej dyspozycji. Dysponujemy cenami specjalnymi dla gości naszego portalu z tym, że radzimy aby nie czekać z rezerwacjami do ostatniej chwili.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

TOP

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram

 • instagram by stodolniofficial
  20
  1
 • www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček

  stodolniofficial: "www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček"
  17
  1
 • What is it? :-)

  stodolniofficial: "What is it? :-)"
  5
  1
 • Sherlock New Beer Gear

  stodolniofficial: "Sherlock New Beer Gear"
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  9
  0
 • Pohlednice ze Stodolní z roku 2002.

  stodolniofficial: "Pohlednice ze Stodolní z roku 2002."
  8
  0
 • Blue sky above Stodolni...

  stodolniofficial: "Blue sky above Stodolni... "
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  13
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0