Marzec pod znakiem Festiwalu Kultury Irlandzkiej. Będzie też urodzinowo i świątecznie. Tylko u nas pełny kalendarz imprez miesiąca na Stodolni!

by / piątek, 08 Marzec 2013 / Published in Newsy

Zima na Stodolni niechybnie się kończy. W marcu zawsze się tutaj robi zielono i to bez względu na pogodę. Najpierw bowiem nastanie Święto patrona zielonej wyspy – Św.Patryka – które na Stodolni obchodzi się hucznie. Flagową imprezą tego miesiąca – juz po raz dziewiąty – będzie jednak Festiwal Kultury Irlandzkiej. Znakomita część imprez festiwalu odbywa się właśnie na Stodolni.

Nie zabraknie też na słynnej czeskiej ulicy imprez urodzinowych: MULATA BAR kończy 5 lat, BASTILA 13 lat, DUBLIN PUB 9 lat a MODRA MYS (po odrodzeniu) 2 lata. Wreszcie na sam koniec marca Święta Wielkiej Nocy.

 

KALENDARZ IMPREZ NA STODOLNI 2013

 

Miło nam, iż w tym roku objęliśmy oficjalny patronat nad wspomnianym Festiwalem Kultury Irlandzkiej, którego szczegółowy program prezentujemy poniżej. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia BERNIE’S IRISH PUB oraz HOTELU BRIONI w te wyjątkowe dni, bo będzie się działo!

 

BERNIE’S IRISH PUB na Stodolni – 18.3.2013 – 22.3.2013

Żywa, tradycyjna, irlandzka muzyka na Stodolni – wszyscy odwiedzający mogą zasmakować tego, co jest przygotowane na końcowy MEGAKONCERT w sobotni wieczór (W BONVER ARENA niedaleko E99). UWAGA! Wstęp na wszystkie koncerty w pubie BERNIE’S IRISH PUB jest bezpłatny.

HOTEL BRIONI na Stodolni – 18.3.2013 – 22.3.2013

Dni irlandzkiej kuchnii – w te dni hotelowa kuchnia będzie przygotowywać tradycyjne dania irlandzkie.

COOLTOUR- 20.3.2013 – 21.3.2013 – impreza w ramach festiwalu odbywająca się w Ostrawie na terenie centrum wystaw Cerna Louka

Tydzień irlandzkiej literatury i irlandzkiego filmu – W ciągu 5 dni będzie można zobaczyć to co najlepsze z irlandzkiej kinematografii. Wszystkie najlepsze filmy irlandzkie oraz to co należy do „the best of” literatury tego kraju, będzie prezentowane wyłącznie w języku czeskim.

20.3.2013

17:30 – Podróżnicza fotoprelekcja o Irlandii.

18:30 – W Irlandii narodziła się pierwsza lezbijska kobieta wampir – Carmilla. W przypadku irlandzkiej kinematografii należy do najczęściej filmowanych motywów. z gatunku horroru. Carmilla to też najczęściej adaptowana opowieść o wampirach zaraz po Draculi.

19:00 – Projekcja filmu „Carmilla”

21.3.2013

16:00 – profil najsławniejszego irlandzkiego reżysera Neila Jordana. Omówienie filmu nagrodzonego Oscarem pt. Crying Game

16:30 – projekcja filmu „Crying Game”.

MAMAISON BUSINESS AND CONFERENCE HOTEL IMPERIAL OSTRAVA – 22.3.2013 (ul.Tyrsova 6 w Ostrawie – ok.1km od Stodolni)

Bal VIPowski „Black Tie” – od 19.00 rozpocznie się w hotelu coroczny bal – gala, organizowana dla 250 zaproszonych gości jako podziękowanie dla partnerów i sponsorów. W ramach balu odbędzie się równiez tradycyjna loteria.

 

HALA BONVER ARÉNA – 23.3.2013 – koncert w ramach festiwalu odbywająca się w Ostrawie tuż obok Stodolni niedaleko E99

MEGAKONCERT – Podobnie jak w latach ubiegłych, tzw.MEGAKONCERT oferuje kompletny przegląd muzyki irlandzkiej od typowych pieśni, przez tradycjne ballady aż po “celtic rock”. W obecnej edycji 2013 największą gwiazdą będzie kapela WOLFE TONES. UWAGA: WSTĘP WOLNY !!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

TOP

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram

 • instagram by stodolniofficial
  20
  1
 • www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček

  stodolniofficial: "www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček"
  17
  1
 • What is it? :-)

  stodolniofficial: "What is it? :-)"
  5
  1
 • Sherlock New Beer Gear

  stodolniofficial: "Sherlock New Beer Gear"
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  10
  0
 • Pohlednice ze Stodolní z roku 2002.

  stodolniofficial: "Pohlednice ze Stodolní z roku 2002."
  8
  0
 • Blue sky above Stodolni...

  stodolniofficial: "Blue sky above Stodolni... "
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  13
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0