Selská Jizba

telefon Telefon: +420 773 098 788 (rezerwacja miejsc)
web Strona www: www.selska-jizba.cz
facebook Facebook: Selska Jizba na facebooku
mail Adres mailowy: selska-jizba@seznam.cz
Poniedziałek - Czwartek 10:00 - 22:00,
Piątek - Sobota 11:00 - 24:00,
Niedziela 11:00 - 22:00.
Ilość miejsc: 50 
Tradycyjna czeska kuchnia, Bezprzewodowy internet, Klimatyzacja, Parking zaraz obok restauracji, Karty menu zawierają tłumaczenia na inne języki, w tym polski
birell radegast pilsner

 

Ulica Stodolni tętni życiem. Na kilku bocznych ulicach również trwa zabawa, w znajdujących się klubach i pubach. Czasem jednak trzeba coś zjeść lub na chwilę odpocząć. Na ul.Janackovej – równoległej do Stodolni – znajduje się restauracja Selska Jizba. Jest tutaj znana przede wszystkim dlatego, że oferuje codzienne domowe niedrogie posiłki w porze obiadowej dla wielu chętnych, w tym pracowników ostrawskich firm, które mają swoje siedziby niedaleko. Jest tutaj zawsze czysto, schludnie, przyjemnie i panuje spokojna, prawdziwie sielska atmosfera. Nazwa „Selska jizba” czyli w tłumaczeniu „Sielska izba” jest zatem w pełni uzasadniona. Kelnerki ubrane w tradycyjne stroje ludowe i tradycyjna czeska, a także śląska kuchnia, wyróżniają to miejsce na mapie Ostrawy. Kto ma ochotę na najbardziej znane czeskie dania, powinien tutaj trafić i na pewno nie będzie tego żałował. W szczególności polecamy spróbowanie svickovej czyli polędwiczki w sosie ze słynnymi czeskimi knedlami a także smażonego sera (smażeny syr). W weekendy dostajemy na dodatek pyszną kawę do obiadu z weekendowego menu gratis. Warto wspomnieć, iż atutem tego miejsca jest darmowy internet bezprzewodowy oraz karty menu z tłumaczeniem na język polski. Zdecydowanie świetnie smakuje też tutaj lane piwo Radegast, Pilsner oraz Velkopopovicky Kozel. Jak wygląda wystrój wnętrza można zobaczyć w załączonej galerii zdjęć. Ze swojej strony – z iście sielskim spokojem – polecamy tą restaurację każdemu.

P.S. W lipcu roku 2011 portal rybnik.com.pl z udziałem stodolni.pl nakręcił materiał ze Stodolni. Kamera pojawiła się również w tym lokalu (2:10-2:22)

Selská Jizba

  

TOP

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram

 • instagram by stodolniofficial
  20
  1
 • www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček

  stodolniofficial: "www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček"
  17
  1
 • What is it? :-)

  stodolniofficial: "What is it? :-)"
  5
  1
 • Sherlock New Beer Gear

  stodolniofficial: "Sherlock New Beer Gear"
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  9
  0
 • Pohlednice ze Stodolní z roku 2002.

  stodolniofficial: "Pohlednice ze Stodolní z roku 2002."
  8
  0
 • Blue sky above Stodolni...

  stodolniofficial: "Blue sky above Stodolni... "
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  13
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0