Tytułem wstępu

Miasto Ostrawa kojarzy się pewnie jeszcze wielu Polakom głównie z górnictwem. W 1994 roku zaprzestano tu jednak definitywnie wydobycia węgla. Ostrawa zmieniła swoje oblicze i jest teraz miastem nowoczesnym i rozwojowym. Ulica Stodolni to wyjątkowy znak firmowy Ostrawy. Kto był tutaj doskonale wie dlaczego. Sława tego miejsca rozpościera się na całe Czechy oraz południową Polskę. Tutaj bowiem odbywa się życie nocne liczącej ponad 320 tys. mieszkańców Ostrawy.

 

Na „Ulicy, która nigdy nie śpi” – jak o niej mawiają – oraz w bezpośrednim jej sąsiedztwie, pubów, klubów, restauracji, kawiarni, dyskotek, hotelów, kasyn jest ponad 60. Ulica znajduje się zaledwie 15 km od granicy z Polską oraz 55 km od granicy ze Słowacją co czyni ją bardzo atrakcyjnym miejscem dla rozrywki nie tylko dla Czechów ale przede wszystkim Polaków. Ostrawa jest trzecim co do wielkości miastem w Czechach oraz znanym ośrodkiem akademickim. Mają tu też swoje siedziby placówki dyplomatyczne wielu państw. To wszystko powoduje, że na ulicy można spotkać ludzi wielu nawet egzotycznych narodowości. Śmiało można powiedzieć zatem, że na Stodolni bawi się cały świat.

Nazwa ulicy „Stodolni” wszystkim Polakom w naturalny sposób kojarzy się ze stodołą. I też właśnie nazwa ta od stodół pochodzi, których tutaj w XIX było ponad 50. Pożary trawiły to miejsce jednak wtedy często i gdy wreszcie zaprzestano w tej części Ostrawy wydobycia węgla, mogły na Stodolni powstawać budynki murowane. W 1992 roku Czechosłowacja rozdzieliła się na dwa państwa: Czechy i Słowację. Fala zmian ustrojowych zmieniła oblicze Europy. Na Stodolni zaczęły powstawać różne kluby i puby. Pierwszym klubem był tu “Cerny Pavouk” (Czarny pająk).

 

Szerzej na ten temat piszemy na naszym portalu tutaj: Historia ulicy Stodolni. Eksplozja popularności ulicy datuje się na początek XXI wieku. Jak już wspomnieliśmy, wielu Polaków odwiedziło ulicę Stodolni ale i wielu ma zamiar się tu wybrać, choć być może nie wie do końca jak się przygotować na taki wyjazd. Nasz portal jest po to by służyć najlepszą i aktualną informacją o czeskiej imprezowni. Jako polski oficjalny portal ulicy Stodolni serdecznie zapraszamy na nasze wirtualne łamy a przede wszystkim na słynną czeską ulicę, która być może dzięki naszemu portalowi stanie się dla Was jeszcze bliższa. I pamiętajmy szczególnie latem, że – przede wszystkim dla mieszkańców Śląska – czeska „Ibiza” jest nie tylko zdecydowanie bliżej ale – co nie jest bez znaczenia – dużo tańsza.

Na zdjęciu rzeka Ostrawica od której pochodzi nazwa miasta Ostrawa. Rzeka stanowi naturalną granice pomiędzy Ostrawą Morawską i Ostrawą Śląską.

 

P.S. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi dot. portalu. Czekamy na Wasze wiadomości na naszym fejsbuku!

TOP

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram

 • instagram by stodolniofficial
  20
  1
 • www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček

  stodolniofficial: "www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček"
  17
  1
 • What is it? :-)

  stodolniofficial: "What is it? :-)"
  5
  1
 • Sherlock New Beer Gear

  stodolniofficial: "Sherlock New Beer Gear"
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  10
  0
 • Pohlednice ze Stodolní z roku 2002.

  stodolniofficial: "Pohlednice ze Stodolní z roku 2002."
  8
  0
 • Blue sky above Stodolni...

  stodolniofficial: "Blue sky above Stodolni... "
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  13
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0