Wirtualny spacer

SPACER DZIENNY – Google 2012

Ulica Stodolni podobnie jak większość ulic Ostrawy doczekała się tzw. „street view” autorstwa Google. W związku z tym jednak, że Google zaktualizował jedynie część zdjęć ulicy w roku 2012, pozostawiając na serwerze również sporą ich część wykonanych wcześniej (głównie w roku 2009) wirtualny dzienny spacer po Stodolni jest pewnego rodzaju wycieczką w czasie. Spodziewajcie się zatem zaskakujących zmian widoku elewacji niektórych klubów (np. Bernie’s Irish Pub, Modra Mys, Harley’s Retro Bar) w zależności od miejsca ich obserwowania.

Dodatkowa uwaga dotyczy widoku końca ulicy Stodolni, gdzie łączy sie ona z ulicą Porazkovą. W sierpniu roku 2013 otwarto nowe przejście podziemne własnie pod wspomnianą ulicą Porazkovą i czekamy aż serwis Google naniesie stosowne zmiany w street view.

Tymczasem kiedy skończycie „spacerować” po Stodolni, polecamy pójście na ostrawski rynek czyli Masarykove Namesti. Oto proponowana trasa pieszej wycieczki, którą możecie potem powtórzyć sobie „w realu”.

1. Idziemy cały czas na wprost do końca Stodolni.
2. Skręcamy w prawo w ulicę Nadrażni.
3. Na pierwszy skrzyżowaniu skręcamy w lewo (ul.Cs.Legii)
4. Przed Katedrą Boskiego Zbawiciela skręcamy w prawo (Nam.Sramka)
5. Za Katedrą skręcamy w lewo.
6. Zakręt w prawo jeszcze i kierujemy się prosto.
7. Skręcamy w lewo (ul.Zamecka)
8. Idziemy prosto tak długo aż po prawej za straganami ukaże się nam ostrawski rynek.
Istnieje też droga alternatywna ale tą już proponujemy znaleźć samemu.

W uzupełnieniu spaceru dodajemy film (lato 2013) z dziennego przejazdu imprezową ulicą.

SPACER NOCNY – Stodolni.cz 2007

Jeśli chcecie poczuć atmosferę wieczornej Stodolni, niżej polecamy wirtualny spacer stworzony przez Agenturę Stodolni.cz s.r.o. w roku 2007 (13 zdjęć). Mapa klubów tam zawarta jest nieaktualna ale sam spacer zrobiony jest dobrze i jak na owe czasy bardzo nowocześnie. W dodatku możemy wirtualnie odwiedzić następujące kluby:

1. Sherlock’s Pub (całe wnętrze – 4 zdjęcia)

2. Majak Club (bar, piwnica z winami oraz disco – razem 3 zdjęcia). Od początku roku 2013 do nadal klub ten jest jednak nieczynny ze względu na trwające tam prace renowacyjne.

3. Trio (hotel, klub, restauracja – razem 7 zdjęć z tym, że recepcja „recepce” już w takiej formie jak na zdjęciu nie istnieje a obecnie znajduje się w tym miejscu opisana również na naszej stronie kawiarnia pod nazwą…
4. Melcam Cafe)

5. Corrida (wnętrze klubu – 1 zdjęcie)

6. Zadni Vratka wtedy jednak z innym wystrojem i poprzednią nazwą „Flinstones„, nawiązującą do – znanej z kreskówek – rodziny jaskiniowców (1 zdjęcie).

Na mapie zatem klikjacie w czerwone kulki (żółte kulki oznaczają dodatkowe lokalizacje, które jednak obecnie tam się już nie znajdują).

Możecie też kliknąć w nazwy w/w 5 klubów aby zwiedzić wirtualnie ich wnętrze. Na zdjęciach klikajcie z kolei w czerwone, żółte i zielone strzałki. Miłego spacerowania!

Aby przejść do touru kliknij T U T A J i pamiętaj o opcji „full screen”.

UWAGA: Dodatkowo zdjęcia sferyczne wykonały dla potrzeb własnych stron internetowych niektóre kluby ulicy. Klikając w poniżej wymienione ich nazwy zostaniecie przekierowani na strony, na których są dostępne odpowiednie virtual tour-y):

7. Bastila (1 zdjęcie – wnętrze pubu),

8. Dublin Pub (2 zdjęcia – wnętrze pubu),

9. Nieistniejący już klub Floridita (3 zdjęcia sferyczne odpowiednio: wejście do klubu z ulicy, pierwszy bar w środku i drugie pomieszczenie taneczne, słynna i jedyna w swoim rodzaju „plaża” na Stodolni). Od marca 2014 klub ten działa pod nazwą „Baxter’s Urban Pub” i posiada kompletnie odmieniony nowoczesny wystrój.

10. Potrefena Husa – parter oraz Potrefena Husa – część piwniczna (2 zdjęcia wnętrza dostępne na stronie virtualtravel.cz).

W sumie zatem możemy obejrzeć 37 zdjęć sferycznych ze Stodolni z czego 23 wewnątrz lokali.

 

TOP

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram

 • instagram by stodolniofficial
  20
  1
 • www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček

  stodolniofficial: "www.stodolni.cz/ cup , Už i Stodolní má svůj vrátný kelímek. Postupně zavádíme do jednotlivych barů... ideální také jako suvenýr za 50,- kaček"
  17
  1
 • What is it? :-)

  stodolniofficial: "What is it? :-)"
  5
  1
 • Sherlock New Beer Gear

  stodolniofficial: "Sherlock New Beer Gear"
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  10
  0
 • Pohlednice ze Stodolní z roku 2002.

  stodolniofficial: "Pohlednice ze Stodolní z roku 2002."
  8
  0
 • Blue sky above Stodolni...

  stodolniofficial: "Blue sky above Stodolni... "
  5
  0

 • instagram by stodolniofficial
  13
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0

 • instagram by stodolniofficial
  6
  0